Ljubljana, 3. 10. 2025 – Na Združenje občin Slovenije se je obrnila ena od občin članic, ki se sooča s težavami zaradi novosti, ki jih prinaša zadnja novela Zakona o zaščiti živali.
Iz občine so sporočili, da so imeli doslej skrb za zapuščene živali urejeno s koncesijsko pogodbo z zavetiščem, vendar jim je zavetišče pogodbo odpovedalo, ker zaradi novih zakonskih obveznosti v zvezi s kapacitetami občini ne more več zagotavljati storitev.
Zanima nas, če se tudi v vaši občini soočate s podobnimi težavami v zvezi s področjem namestitve zapuščenih živali.
Prosimo vas za posredovanje vaših izkušenj, težav in mnenj v zvezi s tematiko do vključno četrtka, 9. 10. 2025, in sicer na elektronski naslov info@zdruzenjeobcin.si.
Vaši prispevki bodo omogočili temeljitejši in bolj usklajen skupni nastop pred pristojnimi organi.
Za prispevke se vam že vnaprej zahvaljujemo.
***
