Kategorija: Novice
124. REDNA SEJA VLADE
Ljubljana, 11. 3. 2011 – Na 124. redni seji je Vlada RS med drugim sprejela mnenje k predlogu novele Zakona o integriteti in preprečevanju korupcije in se seznanila s Poročilom o sklenjenih oblikah javno-zasebnega partnerstva v Republiki Sloveniji v letu 2009. Prav tako pa je Vlada RS sprejela predlog Zakona o štipendiranju.
Mnenje k Predlogu zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o integriteti in preprečevanju korupcije
Vlada RS meni, da je predlagana dopolnitev tretjega odstavka 27. člena ZIntPK smiselna, saj odpravlja sedanje nesorazmerne omejitve v zvezi s prepovedjo poslovanja oziroma opravljanja dejavnosti nepoklicnih županov in podžupanov, prav tako pa se s predlagano dopolnitvijo, po kateri naj bi nepoklicni župan ali podžupan lahko opravljala funkcijo v občini, ki s subjekti, v katerih nepoklicni župan ali podžupan opravlja dejavnost upravljanja, ni ustanoviteljsko, lastniško, nadzorstveno ali finančno povezana ne bodo povečala korupcijska tveganja, dopolnitev te določbe ZIntPK pa je sprejemljiva tudi za predstavnike Skupnosti občin Slovenije in Komisijo za preprečevanje korupcije.
Vlada je v mnenju tudi sprejela sprejemljivo vsebino ureditve 35. člena zakona, ki ureja omejitve poslovanja ter nasprotovanje dopolnitvi določbe prvega odstavka 41. člena ZIntPK, v skladu s katero bi bili zavezanci, nad katerimi Komisija za preprečevanje korupcije vrši nadzor nad njihovim premoženjskim stanjem, tudi funkcionarji in uslužbenci iz Slovenije v evropskih institucijah in drugih mednarodnih institucijah, ki so v te institucije napoteni na podlagi sklepa Vlade RS oziroma Državnega zbora RS. Utemeljeni vsebinski razlogi, ki bi opravičevali nadzor nad premoženjskim stanjem vseh napotenih oseb v mednarodne organizacije na podlagi sklepa vlade ali državnega zbora, s katerimi bi se zasledoval legitimen cilj, po mnenju vlade ne obstajajo.
Vlada RS je sprejela mnenje k predlogu novele zakona, ki ga je dne 9.2.2011 Državnemu zboru Republike Slovenije v obravnavo po skrajšanem postopku posredovala skupina poslancev Državnega zbora Republike Slovenije.
Poročilo o sklenjenih oblikah javno-zasebnega partnerstva v Republiki Sloveniji v letu 2009
Gradivo zajema analizo vseh sklenjenih oblik javno-zasebnega partnerstva v letu 2009 (podatki do vključno 31.12.2009), ki obsega podeljene koncesije, javna pooblastila in dovoljenja ter pravnih podlag, na podlagi katerih so bili ti pravni posli sklenjeni. Podatke smo pridobili od resornih ministrstev in vseh občin v Republiki Sloveniji. Podatki tudi vsebujejo finančne posledice podeljenih koncesij.
Poročilo je vsebinsko razdeljeno na dva dela, in sicer na analizo vseh sklenjenih oblik javno-zasebnega partnerstva po posameznih ministrstvih ter na analizo sklenjenih oblik javno-zasebnega partnerstva na področju občin.
Več si lahko preberete na spletni strani ZOS pod rubriko "SEJE VLADE".
* * *
< DELAVNICA O UREJANJU PODROČJA PRENOSA ZEMLJIŠČ